Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
Redakcja - Zdrowie

Redakcja - Zdrowie

Jakość powietrza w Polsce należy do najgorszych w Europie. Liczba śmiertelnych ofiar zanieczyszczeń powietrza w Polsce przekracza corocznie 40 tysięcy.

NIK sprawdzi, czy woda, która dociera do naszych kranów, jest bezpieczna, i czy jej cena jest adekwatna do kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

Rośnie sektor polskiej żywności ekologicznej. Szacuje się, że w tym roku jego wartość przekroczy miliard złotych. W ciągu ostatniej dekady liczba producentów wytwarzających żywność bez udziału środków chemicznych zwiększyła się o 576 proc.

Łagodne zimy powodują korzystne warunki do rozwoju kleszczy, co przekłada się na wiosenny wysyp tych pajęczaków na terenie niemal całej Polski. Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby ukąszenia uniknąć, a jeśli już do niego dojdzie – jak minimalizować skutki kontaktu z tym niepozornym pajęczakiem.

Polski rynek suplementów diety jest jednym z najszybciej rozwijających się w Unii Europejskiej. Polacy na potęgę sięgają po specyfiki bez recepty, tymczasem ich wprowadzanie do obrotu i sprzedaż są w Polsce praktycznie poza skuteczną kontrolą.

Spożycie owoców przez dzieci uczestniczące w programie znacząco wzrosło, jednak w przypadku warzyw nie odnotowano szczególnej poprawy.

2 proc. - o tyle urósł w minionym roku rodzimy rynek piwa. Słabnie zainteresowanie piwami mocnymi, Polacy coraz częściej sięgają po piwa bezalkoholowe. Królem rynku jest nadal lager kupowany najczęściej w lokalnych sklepach, dla których piwo jest jednym z podstawowych źródeł dochodu.

Po feriach zimowych rozpoczną się dostawy porcji owocowo-warzywnych w ramach programu ARR „Owoce i warzywa w szkole”. W programie uczestniczy aktualnie 11 892 szkół podstawowych – o 94 szkoły więcej niż w I semestrze.