logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
reklama
Protest przedstawicieli polskiego sektora wołowego fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Protest przedstawicieli polskiego sektora wołowego

Napisał  Paź 12, 2017

Polscy producenci wołowiny są niezadowoleni z działań Komisji Europejskiej podczas negocjacji umowy o wolnym handlu z krajami Mercosur.

W czwartek 12.10.2017 roku o godzinie 11:00 rozpocznie się protest przedstawicieli sektora wołowiny przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.

Produceni są niezadowoleni z ustępstw, na jakie podczas negocjacji zgodzili się przedstawicele Komisji Europejskiej. Jednym z nich jest dopisanie sektora wołowiny do umowy wolnego handlu, co ich zdaniem wpłynie na niekorzyść unijnych producentów wołowiny. 

Aktualnie kraje Mercosur (Wspólny Rynek Południa - międzynarodowa organizacja gospodarcza powołana w roku 1991 traktatem z Asuncion, w skład której wchodzą takie kraje jak Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj i Wenezuela) stanowią 74% importu Unii Europejskiej, czyli około 246 tys. ton wołowiny, a negocjowana umowa, może zwiększyć import o kolejne 70 tys. ton.

Rada Sektora Wołowiny nie ma wątpliwości, że taka sytuacja niekorzystnie odbije się na cenach, jakie płacone są polskim rolnikom i zamierza przekazać swoje stanowisko przedstawicielom KE.

(rpf) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia