logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama reklama
reklama
Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Komisja poparła wniosek PSL fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Komisja poparła wniosek PSL

Napisał  Paź 12, 2017

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Takie rozwiązanie jest możliwe. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych, jednogłośnie poparła projekt ustawy sporządzony przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

PSL chciałoby, aby w Polsce przez cały rok obowiązywał tylko i wyłącznie czas letni. Partia argumentuje swój pomysł wpływem zmiany czasu na zdrowie człowieka oraz problemami adaptacyjnymi wynikającymi z przystosowaniem się do niego.

– Zmiana czasu negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Mogę to powiedzieć jako lekarz – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

– Nasz organizm potrzebuje nawet tygodnia do przystosowania się do nowego czasu. Jak pokazują badania, to również większe ryzyko zawałów – dodaje.

Zmiana czasu w Polsce, miałaby przestać obowiązywać od 1 października 2018 roku, ale wciąż nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Ustawę czeka bowiem drugie czytanie w Sejmie.

W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Najbliższa będzie mieć miejsce w nocy z 28 na 29 października.

(rpf) Krzysztof Przepióra, źródło: PSL

reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia