logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
reklama
Krajowa Rada Izb Rolniczych z propozycjami zmian w ustawie „Prawo łowieckie” fot. Fotolia.com

Krajowa Rada Izb Rolniczych z propozycjami zmian w ustawie „Prawo łowieckie”

Napisał  Sty 25, 2018

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się kilka dni temu do Ministra Środowiska z prośbą o naniesienie zmian w nowelizowanej w sejmie ustawie „Prawo łowieckie”.

Przedstawiciele KRIR oczekiwali między innymi możliwości zawieszenia działania ustawy, gdyby doszło do wystąpienia epidemii choroby w populacjach zwierzyny łownej. Izby rolnicze uważają, że taka szansa umożliwiałaby podjęcie innych, skutecznych rozwiązań w celu jak najszybszego ograniczenia populacji określonego gatunku dzikich zwierząt.

Ponadto KRIR na podstawie wniosku otrzymanego z Wielkopolskiej Izby Rolniczej, w dniu 24 stycznia 2018 roku, zawnioskował o możliwość wprowadzenie wymogu zasięgnięcia opinii właściwej terenowo izby rolniczej w procesie tworzenia rocznych planów łowieckich oraz wieloletnich planów hodowlanych.

Krajowa Rada Izb Rolniczych uważa, że pasze takie jak np. kiszonki powinny być uznawane za płody rolne lub innego rodzaju wytwory działalności rolniczej, a szkody wyrządzone w nich przez zwierzynę łowną powinny podlegać rekompensacie na zasadach określonych w ustawie.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KRIR

reklama
reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia