logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
reklama
1/2

Policyjny pościg za Ursusem w Wielkopolsce

Napisał  Mar 13, 2018

Z ciężką przeprawą musieli zmierzyć się Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu (województwo Wielkopolskie), którzy podczas patrolu w miejscowości Kopanki zauważyli ciągnik rolniczy poruszający się bez włączonego oświetlenia oraz z „pasażerem” stojącym na tylnej belce.

Z pozoru sytuacja wydawała się bardzo prosta. Policjanci wydali kierującemu ciągnikiem sygnał do zatrzymania się, ale ten nieoczekiwanie zdecydował się na ucieczkę - wtedy akcja rozkręciła się na dobre.

Policjanci przez około 30 minut starali się zatrzymać kierowcę ciągnika, który uciekał przed funkcjonariuszami drogami gruntowymi i polami uprawnymi. Za każdym razem, kiedy policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, kierowca wykonywał gwałtowne skręty, uderzając w radiowóz.

To jednak nie wszystko. „Pasażer” ciągnika aktywnie „pomagał” kierowcy, kopiąc w radiowóz, gdy ten zbliżał się do maszyny.

Uciekający prawdopodobnie nie daliby za wygraną, gdyby nie fakt, że w ciągniku doszło do uszkodzenia przedniego koła, w efekcie czego dalsza ucieczka okazała się niemożliwa.

Zatrzymanymi okazali się dwaj bracia mieszkający w okolicy, którym grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór i nie wykonywali poleceń wydawanych przez policjantów.

Okazało się, że ciągnik nie był zarejestrowany i nie posiadał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KPP Nowy Tomyśl

reklama
reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia