Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
Redakcja - Prawo i Finanse

Redakcja - Prawo i Finanse

Wypadek miał miejce 18 maja w Mszanie Dolnej, w powiecie limanowskim. Podczas prac na polu przewrócił się ciągnik prowadzony przez 17-latka, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Na rynku rolnym w kwietniu 2017 r., w skupie i na targowiskach w skali miesiąca, jak i w skali roku wzrosły ceny większości podstawowych produktów rolnych. W porównaniu z poprzednim miesiącem nieznaczny spadek cen odnotowano tylko w skupie pszenicy, owsa, żywca drobiowego i mleka.

Przypominamy o zbliżającym się terminie na złożenie w KRUS zaświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Został przygotowany projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

W ostatnim roku rynek cydru nieco spowolnił, w dużej mierze przez strategię graczy piwnych. Dlatego producenci cydru szukają nowych sposobów, by przyciągnąć konsumentów, którzy zasmakowali w naturalnych, nieprzetworzonych i regionalnych produktach.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnicta poinformowała, że do 19 maja wypłaciła w ramach płatności bezpośrednich za 2016 rok 13,76 mld zł, co stanowi 92,8 proc. puli środków przeznaczonych na ten cel.

Wczoraj w Singapurze rozpoczął się Festiwal Polskiej Żywności. Festiwal odbywa się od 18 maja do 3 czerwca 2017 r., a jego koordynatorem jest Ambasada RP w Singapurze.

Bardzo groźnie wyglądający wypadek na szczęście nie okazał się bardzo tragiczny w skutkach. Kierujący osobowym Fiatem mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a kierujący ciągnikiem nie odniósł obrażeń.