logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama reklama
Za nami Mazurskie Agro Show 2017 w Ostródzie fot. OkiemRolnika.pl

Za nami Mazurskie Agro Show 2017 w Ostródzie

Napisał  Lut 12, 2017

Dziś zakończyła się trwająca 2 dni wystawa Mazurskie Agro Show 2017 w Ostródzie, imprezie towarzyszyły Targi Hodowlane Zagroda oraz Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

W minionym roku podczas II edycji wystawy, obecnych było 150 wystawców i jak podaje organizator (Polska Izba Maszyn i Urządzeń Rolniczych), pojawiło się 40 000 zwiedzających.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.


Nie podano jeszcze statystyk dotyczących ilości zwiedzających w tym roku ale można śmiało stwierdzić, że rolnicy tłumnie przybyli do Ostródy, nie przeszkodził im nawet mróz i zaśnieżone drogi.

Mazurskie Agro Show w Ostródzie to okazja do spotkań z rolnikami i zaprezentowania im swojej oferty przez regionalnych dystrybutorów, dealerów i producentów – dla wielu z nich jedyna w roku taka możliwość. Zarówno dla wystawców jak i zwiedzających.

Tradycyjnie już na tego typu imprezach największe emocje wzbudza technika rolnicza. Czołowi producenci zaprezentowali swoje topowe oraz najpopularniejsze modele. Znalazło się też miejsce dla mniejszych czy też rozpoczynających produkcję firm.

Przeprowadzając wywiad wśród wystawców nie można oprzeć się wrażeniu, że sprzedają się maszyny mniejsze, tańsze i kupowane „na miarę”, co spowodowane jest brakiem finansowania w ramach PROW nowych maszyn i urządzeń z wyjątkiem tych kupowanych w celu wykonywania usług rolniczych.

Rolnicy zwiedzający targi zgodnie twierdzili, że czekają na nowe możliwości finansowania, co ma ich skłonić do większych zakupów niż to ma miejsce obecnie.

W pierwszy dzień targów miał miejsce panel dyskusyjny „PROW 2014-2020 to już ostatnia szansa dla rodzimych gospodarstw rolnych na ich rozwój i modernizację”, związany z tą kwestią dotacji unijnych, w którym wziął udział m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

W najbliższych dniach zaprentujemy interesujące materiały z Mazurskiego Agro Show w Ostródzie, dzięki którym będzie można dowiedzieć się jakie nowości czekają nas w 2017 roku.

(rtr) pp

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia