logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
reklama
Pierwszy dzień wystawy AGRO SHOW 2017 za nami! fot. Paweł Okoński

Pierwszy dzień wystawy AGRO SHOW 2017 za nami!

Napisał  Wrz 22, 2017

Targi Agro Show 2017 r. w Bednarach k. Pobiedzisk już trwają: na powierzchni 145 tys. mkw prezentowane są ciągniki, kombajny, silosy, konstrukcje magazynowe, pługi, zboża, warzywa i owoce, nasiona, mieszanki paszowe… można jeszcze bardzo długo wymieniać!

Na terenie lotniska, naturalnie płaskim i podzielonym na sektory, z szerokimi alejami, każdy rolnik znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nic dziwnego – to w końcu największa rolnicza impreza plenerowa w naszej części Europy, na której co chwila słychać obce języki. A na rozległym parkingu często zauważa się rejestracje niemieckie, czeskie, państw zza wschodniej granicy, chorwackie i wiele innych.

Agro Show przygotowywane jest przez Polską Izbę maszyn i Urządzeń Rolniczych już od 1999 roku. Jego formuła sprawdziła się, co słychać było wczoraj w czasie rozmów z gośćmi targowymi: wielu z nich odwiedza bowiem Bednary co roku, a i w niejednym przypadku efektami tych odwiedzin był już zakup maszyn i urządzeń. Choć sprzedawcy i prezenterzy na poszczególnych stoiskach zaznaczają, że tu tylko odbywa się prezentacja sprzętu, to adresy dealerów mają zawsze pod ręką i umawiają się na spotkania już w ich siedzibach.

W czasie pierwszego dnia zaprezentowano nie tylko szereg nowości sprzętowych, ale wręcz premier na polskim rynku. Wśród nich był wyeksponowany na podium ciągnik Arion 600 ze stajni Claasa, jedyny w Polsce, który do sprzedaży trafi dopiero w przyszłym roku. Tak samo swoją premierę miał jego dużo mniejszy kompan - mały ciągnik Fendt 211 Serii 200 V/F/P Vario, dedykowany np. pracom w winnicach.

Najnowsze ciągniki Valtra – Serii T należące do IV Generacji - również przeżywały oblężenie, szczególnie model z napędem gąsienicowym. Choć są nowością, już trafiły do sprzedaży. Wśród najnowszego sprzętu widać też było potężne kombajny Rostselmash, wciąż otoczone targowymi gośćmi na stoisku firmy Korbanek, przyczepy rolnicze Wielton – szczególnie model PRS-3/W19, prasoowijarkę Vicon non – stop Fast Bale – prezentowaną u Kvernelanda, i prasoowijarkę Krone Comprima CV 150 XC X-treme, prezentowaną przez Agromix Rojęczyn.

Naturalnie nie tylko maszynami, czy materiałem roślinnym rolnik żyje – rodzice z dziećmi mogli skorzystać z placu zabaw, na którym królowały wesołe klauny, goście stoiska John Deere raczyli się tortem urodzinowym z okazji 180 rocznicy powstania firmy (stoisko firmował Bartek Grzybek, który reprezentował Polskę na trzeciej edycji konkursu operatorów we Francji), a obok prawdziwy kowal wykuwał podkowy!

Nie mówiąc o tym, że zachwycona publiczność podziwiała Martę Manowską, prowadzącą konkurs, w którym z typowym dla siebie wdziękiem pytała – ile w kombajnie Nova (należącym do rodziny Rostselmash) wynosi kąt opasania klepiska? Tym, którzy trafią na to pytanie w kolejnych dniach targów, podpowiadamy, że 154…

Targi Agro Show 2017 potrwają do poniedziałku 25 września. Dojazd jest dobrze oznaczony na trasie, przy wejściu warto skorzystać z katalogu wystawy z mapką. I szukać nas – portalu okiemrolnika.pl!

(rtr) Paweł Okoński

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia

reklama