logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Opryskiwacz Gaspardo Campo okiem rolnika fot. Tomasz Kodłubański

Opryskiwacz Gaspardo Campo okiem rolnika

Napisał  Mar 13, 2018

Powoli zbliża się sezon prac wiosennych na polach i w sadach. Firma Maschio Gaspardo oferuje serię opryskiwaczy przyczepianych Campo.

Maszyny te są oferowane przez producenta w dwóch grupach: Campo 32 P oraz Campo 44 S, mają zbiorniki główne mieszczące 3200 oraz 4450 l. Opcjonalnie może być zamontowany zbiornik o pojemności 6500 l.

- Wielką zaletą modelu Campo 32 P jest silne zawieszenie równoległoboczne belki polowej, o możliwości podnoszenia do 1,5 m - mówi użytkujący opryskiwacz rolnik Sylwester Mirczewski.

System jest amortyzowany poprzez akumulatory gazowe wypełnione azotem.

- Co dodatkowo istotne, w tej wersji opryskiwacz może współpracować z belkami 5, 7 i 9-sekcyjnymi o szerokości od 18 do 28 m - dodaje Mirczewski. Opryskiwacze te są wyposażane w pompy o maksymalnym wydatku 250 l./min. przy ciśnieniu do 20 barów.

Mniejszym modelem jest Campo 42. Dysponuje on nieco niższą pojemnością zbiornika głównego - 4450 l. Maksymalna szerokość belki wynosi w tym przypadku 27 metrów. Opryskiwacze Campo można wyposażyć w system elektronicznego sterowania z funkcją dostosowania belki do zmiennej geometrii podłoża czy systemem kontroli poszczególnych sekcji.

Z kolei model Campo 44 S jest przystosowany do pracy z belkami polowymi z liczbą sekcji 7 lub 9, o szerokości od 24 do 32 metrów. W opryskiwaczu tym montowane są pompy identyczne jak w Campo 32 P.

Znacznie większym zbiornikiem cieczy roboczej dysponuje zaczepiany opryskiwacz Campo 65. W tym wypadku mamy zbiornik o pojemności 6,5 tys. litrów, na czystą wodę mieszczącym 480 l i 15 l wody do mycia rąk.

Campo 65 może współpracować z belką polową o szerokości do 30 m. Sercem instalacji są dwie pompy o wydajności 265 l, przy ciśnieniu dochodzącym do 20 barów i czteropoziomowy system filtracji. Składanie i kontrola położenia belki polowej odbywa się z wykorzystaniem instalacji hydraulicznej, natomiast za automatyczny skręt kół odpowiada układ elektroniczny.

(rtr) Tomasz Kodłubański

reklama
reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia