logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama reklama
Uwaga na kwitnący barszcz Sosnowskiego fotolia.com

Uwaga na kwitnący barszcz Sosnowskiego

Napisał  Lip 04, 2017

Barszcz Sosnowskiego może pojawić się przy polach, poboczach dróg, nieużytkach, strumieniach. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażone są dzieci nie posiadające wiedzy o wyglądzie i szkodliwości rośliny.

Barszcz Sosnowskiego przypomina nieco swoim wyglądem wyrośnięty koper, ale jest od niego znacznie wyższy – osiąga nawet 4 metry wysokości. Jego liście są szerokie i duże (do 2 metrów!) i posiadają zaostrzone końce. Zielona łodyga charakteryzuje się obecnością fioletowych plamek w dolnej części.

Białe kwiaty zebrane są w duże i gęste baldachy, przy czym największy baldach położony jest frontalnie osiągając średnicę 30-70 cm.

Zachowaj czujność, ale też przede wszystkim uświadom dzieci przed niebezpieczeństwem, tym bardziej, że w okresie kwitnienia barszcz Sosnowskiego przyciąga uwagę atrakcyjnością kwiatów i może zachęcić dziecko do zerwania ich. Kontakt z rośliną skutkuje silnym poparzeniem skóry, powstaniem pęcherzy, niegojących się ran i długo pozostających blizn oraz zapaleniem spojówek.

Działanie chwastu nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury.

(rzd)

reklama reklama reklama reklama

Ogłoszenia