E-mail *
Powtórz e-mail *

Hit 11. kolejki Ekstraklasy dla Lecha!

Napisał  Paź 02, 2017

W hicie 11. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lech Poznań pewnie pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa i zrobił ogromny krok w stronę walki o mistrzowski tytuł. Poznaniacy wygrali z aktualnym mistrzem 3:0.

Już pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie.

W 18 minucie na dośrodkowanie zdecydował się Robert Gumnny, a na bramkę zamienił je Maciej Gajos, zdobywając swojego trzeciego gola w sezonie.

Kolejorz uskrzydlony objęciem prowadzenia szukał kolejnych trafień i dopiął swego jeszcze przed przerwą. Darko Jevtic dostrzegł dobrze ustawionego Łukasza Trałkę, a ten strzałem głową pokonał Arkadiusz Malarza.

Trzecie, i jak się później okazało ostatnie trafienie padło w 65 minucie gry, po uderzeniu Macieja Makuszewskiego.

Dzięki wygranej Lech umocnił się w czołówce tabeli. Legia z kolei przegrała po raz piąty w sezonie i nie zdobyła bramki od 198 minut.

Lech Poznań – Legia Warszawa 3:0 (2:0)