E-mail *
Powtórz e-mail *

Polska zagra na Mistrzostwach Świata w Rosji!

Napisał  Paź 09, 2017

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji, pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie, Czarnogórę 4:2 i po raz pierwszy od 12 lat zapewniła sobie awans na Mundial.

Podopieczni Adama Nawałki, aby zapewnić sobie bezpośrednią kwalifikacje na mistrzostwa w Rosji, potrzebowali remisu, ale nikogo nie interesowało nawet takie rozwiązanie.

Po kwadransie gry biało-czerowni prowadzili już 2:0 i dali jasny sygnał, że interesuje ich tylko gra o pełną pulę. Już w 6. minucie Danijela Petkovica pokonał Krzysztof Mączyński, a kilka minut później prowadzenie Polaków podwyższył Kamil Grosicki.

Do końca pierwszej części, wynik nie uległ już zmianie, ale Czarnogórcy kilkukrotnie zasygnalizowali, że nie zamierzają składać broni.

Naprawdę nerwowo zrobiło się na kilka minut przed końcem drugiej części spotkania.
W ciągu zaledwie pięciu minut, Czarnogórcy doprowadzili do wyrównania. Kibice na trybunach zamarli, ale wtedy Polacy włączyli drugi bieg.
W 85. minucie do siatki trafił Robert Lewandowski i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców eliminacji, a chwile później do właśnej siatki trafił Filip Stojoković.

Polacy zwyciężyli 4:2 i w efektowny sposób zapewnili sobie awans na Mundial.

Polska - Czarnogóra 4:2 (2:0)
1:0 Mączyński 6'
2:0 Grosicki 16'
2:1 Mugosa 78'
2:2 Tomasevic 83'
3:2 Lewandowski 85'
4:2 Stojkovic 87 (sam.)