Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
/ reklama /
Redakcja - Zwierzęta

Redakcja - Zwierzęta

Dziś trzeci i ostatni dzień 20 edycji Targów Ferma w Łodzi. 

W województwach lubelskim i podlaskim potwierdzono kolejnych sześć przypadków afrykańskiego pomoru świń. Aktualnie to 208. przypadek ASF.

W dniach 17 stycznia – 13 lutego 2017 r. terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej na terenie całej Polski przeprowadziły 1963 kontrole, podczas których ujawniono 40 działalności prowadzonych nielegalnie.

W województwach dolnośląskim, śląskim i wielkopolskim wyznaczono kolejne gospodarstwa, w których grypa ptaków nie ominęła drobiu.

Odnotowano kolejne przypadki wysoce zjadliwej grypy H5N8 u dzikich ptaków, tym razem na terenie województwa wielkopolskiego.

Padłe dziki znaleziono na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Badania przeprowadzone z pobranych od martwych zwierząt próbek potwierdziły 199., 200., 201. i 202. przypadek choroby ASF. 

Odnotowano kolejne ogniska grypy ptaków. Choroba rozszerza się na kolejne województwa – po raz pierwszy pojawiła się w kujawsko-pomorskiem.

Już w przyszłym tygodniu (17-19 lutego) odbędą się Targi Ferma w Łodzi, to 20 edycja tej imprezy. Hale EXPO i MOSiR w Łodzi będą po raz drugi gościć uczestników Targów FERMA.

partner serwisu

Najnowsze filmy

  1. Popularne
  2. Inne

Facebook