30.2°C

Więcej szkoleń oraz wsparcie finansowe dla jeźdźców i właścicieli koni Agro Brand

Więcej szkoleń oraz wsparcie finansowe dla jeźdźców i właścicieli koni

Napisał  Paź 08, 2016

W 2017 r. KWPT będzie koncentrować swoje działania głównie na wsparciu hodowli koni wyścigowych w Polsce poprzez system pomocy finansowej dla właścicieli koni wpisanych do ksiąg stadnych koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. 

Podczas posiedzenia Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (KWPT) Tomasz Chalimoniuk poinformował o wykonaniu wynikających z ustawy z dnia 18 stycznia 2001 r. o wyścigach konnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 642, z późn. zm.) za okres od dnia 1 stycznia 2015 r. do chwili obecnej.

Będą to między innymi dodatkowe nagrody i premie dla właścicieli koni a także szkolenia i wsparcie finansowe jeźdźców. Prowadzone są również rozmowy z zagranicznymi właścicielami ogierów w celu wynegocjowania zryczałtowanej ceny stanówki dla polskich klaczy.

PKWK przewiduje możliwość dofinansowania takich stanówek w celu poprawienia materiału genetycznego polskiej hodowli. W celu zmotywowania młodych jeźdźców, PKWK prowadzi czempionat młodych jeźdźców i funduje nagrody najlepszym młodym jeźdźcom sezonu.

(rw) rp
źródło: MRiRW

reklama