Śląskie: Wyłączyli pomiar czasu pracy. Transport krów mlecznych ze sporymi problemami fot. GITD

Śląskie: Wyłączyli pomiar czasu pracy. Transport krów mlecznych ze sporymi problemami

Napisał  Lis 20, 2017

W czwartek, 16 listopada 2017 roku w miejscowości Gliwice Żernica (województwo śląskie), doszło do kontroli pojazdu ze specjalistyczną naczepą do przewozu zwierząt - poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Pojazd należał do polskiego przedsiębiorstwa, a jego dwóch kierowców dokonywało przewozu 34 sztuk krów mlecznych z Czech do Polski.

Podczas kontroli okazało się, że dokumenty przewozowe oraz dane cyfrowe z tachografu i kart kierowców nie są spójne. Wynikało z nich, że załadunek przewożonych zwierząt miał miejsce dzień wcześniej o godzinie 16:25, natomiast według okazanego dziennika podróży, załadunek zwierząt zakończył się około godziny 18:00.

Podczas przesłuchania, kierowcy przyznali się, do użycia niedozwolonego urządzenia zakłócającego prawidłową rejestrację czasu pracy, przez co na ich kartach rejestrowany był odpoczynek, podczas gdy faktycznie pojazd znajdował się w ruchu.

W związku z tym, kierowcy nie mogli kontynuować przewozu, a przewoźnik, chcąc uniknąć kłopotów wynikających z faktu, iż przewoził żywe zwierzęta, niezwłocznie zorganizował pojazd zastępczy wraz z kierowcą.

(rpf) KP, GITD