30.6°C

Akcja ratunkowa w Wielkopolsce: Samochody utknęły w błocie. Z pomocą przyszli rolnicy fot. OSP Witkowo

Akcja ratunkowa w Wielkopolsce: Samochody utknęły w błocie. Z pomocą przyszli rolnicy

Napisał  Lis 21, 2017

W minioną niedzielę w Wiekowie (województwo wielkopolskie) doszło do akcji ratunkowej, która przybrała nietypowych obrotów.

Około godziny 1:00 w nocy, na telefon alarmowy zadzwonił jeden z mieszkańców położonej w powiecie gnieźnieńskim wsi, zgłaszając że źle się czuję.

Ze względu na fakt, że rozmówca, nieoczekiwanie się rozłączył i istniało prawdopodobieństwo, że mógł zasłabnąć, zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego, policja i straż pożarna. 

W akcji ratunkowej nie byłoby nić nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie pojazdy, jakie pojawiły się na miejscu, odjeżdżając utknęły w błocie.

Na pomoc został zadysponowany drugi samochód terenowy OSP z Witkowa, jednak także i on utknął na rozmytej drodze. Na miejscu pojawił się jeszcze drugi zespół ratownictwa medycznego, a także ciężki zastęp straży z jednostki wojskowej w Powidzu, ale ich starania miały taki sam skutek. 

Dopiero wtedy podjęto decyzję o poszukiwaniu pomocy u rolników. W międzyczasie udało się przenieść pacjenta do drugiej karetki, która nie wjechała na rozmytą drogę.

Po około dziesięciu godzinach od rozpoczęcia akcji ratunkowej, z pomocą trzech ciągników rolniczych i pojazdu Ural, udało się wydostać wszystkie pojazdy.

(rpf) KP, OSP Witkowo

1 komentarz

reklama