-1.9°C

reklama
reklama
Krajowa Spółka Cukrowa podsumowała kampanię cukrowniczą 2017/18 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Krajowa Spółka Cukrowa podsumowała kampanię cukrowniczą 2017/18

Napisał  Sty 30, 2018

Kampania burczana w sezonie 2017/18 nie była łatwa ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Z powodu dużej ilości opadów, wielu rolników miało spore opóźnienia w zbiorach. Same plony były jednak zadowalające.

Krajowa Spółka Cukrowa przedstawiła dane statystyczne dotyczące kampanii cukrowniczej 2017/18, które pokazują, że mimo pojawiających się problemów ze zbiorami, udało się wyprodukować ogromne ilości cukru. 

We wszystkich siedmiu cukrowniach (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice), spółka zakupiła łącznie ponad 6 milionów ton surowca, z którego wyprodukowała ponad 900 tysięcy ton cukru.

Najwyższe plony udało się osiągnąć gospodarstwom, których buraki trafiły do cukrowni Kruszwicy - średnia 73 t/ha. Plony powyżej 70 ton z ha osiągnęły również gospodarstwa współpracujące z cukrowniami w Dobrzelinie i Nakle.

Deszczowa aura z pewnością sprzyjała wysokim plonom, ale negatywnie odbiła się na poziomie polaryzacji, który był niższy niż przed rokiem i wyniósł 16,1%.

W zakończonej kampanii, buraki cukrowe uprawiane były w 15 800 gospodarstwach na areale wynoszącym 96 tysięcy hektarów.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KSC

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia