logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.6°C

Dramat zwierząt utrzymywanych w jednym z podkarpackich gospodarstw fot. Podkarpacka Policja

Dramat zwierząt utrzymywanych w jednym z podkarpackich gospodarstw

Napisał  Kwi 11, 2018

Policjanci z Leska (województwo podkarpackie) dokonali makabrycznego odkrycia w jednym z gospodarstw w Bereżnicy Wyżnej. W gospodarstwie, którym opiekowała się 43-letnia kobieta, funkcjonariusze znaleźli cztery martwe konie - pozostałe zwierzęta (bydło i kozy) były zaniedbane, bez pożywienia i wody.

O podejrzeniu znęcania się nad zwierzętami, policjanci zostali powiadomieni w sobotę. Kiedy dotarli do gospodarstwa, na miejscu zastali zwierzęta utrzymywane w fatalnych warunkach - nie miały one ani pożywienia ani wody i stały w ponad półmetrowej warstwie obornika. Pomiędzy żywymi zwierzętami, leżały cztery martwe konie.

Policjanci ustalili, że dzierżawcą gospodarstwa jest 43-letnia mieszkanka gminy Lanckorona, która miała opiekować się zwierzętami należącymi do krakowskiej fundacji.

Kobieta zeznała, że powodem upadku dwóch z czterech koni była starość, dodając że jeden z nich zamarzł podczas styczniowych mrozów. Dwa konie, które były stare i chore, kobieta uśmierciła sama poprzez podanie środków usypiających, co w świetle prawa może robić tylko lekarz weterynarii.

Kobieta nie zadbała również o to, aby zutylizować padłe zwierzęta, zostawiając je na terenie posesji.

Pieczę nad ocalałymi czterema końmi, dwoma krowami z cielęciem oraz dwunastoma kozami, przejął pracownik gminy Solina, który zobowiązał się do opieki nad nimi do czasu wywiezienia ich z posesji. 

43-letniej kobiecie za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami może grozić od 2-3 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Krzysztof Przepióra, Podkarpacka Policja

reklama