21,8°C

reklama
reklama
1/3

Za brudne opony można dostać mandat

Napisał  Kwi 18, 2021

Sezon prac polowych oznacza wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach publicznych. Ważne jest, aby maszyny, którymi poruszamy się po drogach znajdowały się w odpowiednim stanie technicznym i nie zagrażały bezpieczeństwu nas oraz pozostałych uczestników ruchu.

Już w pierwszych dniach wiosny pojawiło się kilka doniesień o wypadkach drogowych z udziałem maszyn rolniczych, dlatego policja apeluje o zachowanie ostrożności i nie bagatelizowanie wszelkich niesprawności np. w oświetleniu pojazdu, czy układzie hamulcowym, ponieważ mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie może być przyczyną wypadku.

Niebezpieczeństwo na drodze mogą powodować również nieczystości, które mogą znajdować się na kołach maszyn rolniczych i w ten sposób zostać naniesione na drogę.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, planowane są kary dla osób nie przestrzegających tych zasad. W związku z tym, za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych.

– Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna. Dlatego przed wyjazdem z pola na drogę należy oczyścić koła takiego pojazdu. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych – ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

(rpf) KP, warminsko-mazurska Policja

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama