3.9°C

partnerzy:

reklama
Za brudne opony można dostać mandat fot. Paweł Pąk

Za brudne opony można dostać mandat

Napisał  Wrz 01, 2019

Sezon prac polowych cały czas trwa, a to oznacza wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach publicznych. Ważne jest, aby maszyny, którymi poruszamy się po drogach znajdowały się w odpowiednim stanie technicznym i nie zagrażały bezpieczeństwu nas oraz pozostałych uczestników ruchu.

Już w pierwszych dniach wiosny pojawiło się kilka doniesień o wypadkach drogowych z udziałem maszyn rolniczych, dlatego policja apeluje o zachowanie ostrożności i nie bagatelizowanie wszelkich niesprawności np. w oświetleniu pojazdu, czy układzie hamulcowym, ponieważ mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie może być przyczyną wypadku.

> reklama 

BANER OPONY

Niebezpieczeństwo na drodze mogą powodować również nieczystości, które mogą znajdować się na kołach maszyn rolniczych i w ten sposób zostać naniesione na drogę.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, planowane są kary dla osób nie przestrzegających tych zasad. W związku z tym, za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych.

– Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna. Dlatego przed wyjazdem z pola na drogę należy oczyścić koła takiego pojazdu. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych – ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

(rpf) KP, warminsko-mazurska Policja

reklama reklama