19.7°C

Termin uregulowania składek za III kwartał mija lada dzień fot. Paweł Pąk

Termin uregulowania składek za III kwartał mija lada dzień

Napisał  Lip 26, 2018

Z dniem 31 lipca 2018 roku mija ustawowy termin uregulowania należnych składek na ubezpieczenie społeczne rolników za rolników, małżonków i domowników za III kwartał 2018 roku – przypomina KRUS.

Wysokość składek nie zmieniła się. Pozostaje na poziomie z II kwartału 2018 roku. Składka ubezpieczenia wypadkowego, chorobowego i macierzyńskiego wynosi więc 42 złote miesięcznie za każdą osobę, która podlega temu ubezpieczeniu przez cały miesiąc. Chodzi o rolnika, jego małżonka, domownika czy też pomocnika.

Osoby, które zostały objęte tym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie są zobowiązane opłacić miesięcznie 14 złotych – 1/3 pełnej składki.

Podstawowa miesięczna składka ubezpieczenia emerytalno-rentowego wynosi 91 złote za każdą osobę, która podlega temu ubezpieczeniu (rolnik, małżonek, domownik).

- Termin opłacenia składek za pomocników rolnika za dany miesiąc upływa z 15 dniem następnego miesiąca, czyli za lipiec br. termin ten przypada na 16 sierpnia br. (15 sierpnia br. jest dniem świątecznym wolnym od pracy)podaje KRUS.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: KRUS

reklama