16.5°C

partnerzy:

reklama
1/8

Głogów: zderzenie busa z ciągnikiem rolniczym

Napisał  Lip 29, 2018

Bus marki Volskswagen zderzył się z ciągnikiem rolniczym marki Zetor 25 lipca ok. godziny 9.00 w Głogowie.

W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł 55-letni kierowca Volkswagen z Nowej Soli. Wstępne ustalenia Policji wskazują, że kierowca busa rozpoczął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów tuż przed skrzyżowaniem i zderzył się ze skręcającym na skrzyżowaniu w lewo ciągnikiem rolniczym.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Sikorskiego w Głogowie, w rejonie skrzyżowania z ulicą Świerkową. 55 – letni kierowca busa, który rozpoczął manewr wyprzedzania, kolumny pojazdów, uderzył w prawidłowo skręcający w ulicę podporządkowaną, ciągnik rolniczy zetor z przyczepami. Kierującego busem przewieziono do szpitala.

Kierujący ciągnikiem 59 – letni mieszkaniec Głogowa nie odniósł poważnych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz grupa operacyjno – dochodzeniowa.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze.

Również my – redakcja portalu rolniczego Okiem Rolnika, przyłączamy się do tego apelu.

(rpf) Paweł Pąk / Policja Głogów

Najnowsze filmy

Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama