22.9°C

Oceń politykę rolną UE! fot. Paweł Pąk

Oceń politykę rolną UE!

Napisał  Sie 06, 2018

Jak oceniasz unijną politykę rolną w zakresie promocji produktów rolnych? Nadarzyła się dobra okazja, aby wyrazić swoje zdanie! Komisja Europejska zbiera opinie na temat wdrażania i skutków unijnej polityki promocji rolnictwa.

Jak podaje resort rolnictwa, Komisja Europejska zbiera opinie na temat unijnej polityki rolnej dotyczącej promocji produktów rolnych. Zgłaszać je można do 15 sierpnia tego roku, za pośrednictwem strony https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-3822583_en. Na stronie udostępniona jest mapa drogowa pt. „Ocena polityki rolnej UE w zakresie promocji”.

- Wszystkie otrzymane informacje zwrotne zostaną publikowane i podsumowywane na stronie internetowej Komisji Europejskiej, a następnie przedstawione Parlamentowi Europejskiemu i Radzie w celu włączenia tematu do debaty legislacyjnej – informuje ministerstwo rolnictwa.

Celem polityki promocyjnej prowadzonej przez Unię Europejską w zakresie produktów rolnych jest zwiększenie konkurencyjności unijnego sektora rolnego. Te działania mają doprowadzić do podwyższenia poziomu świadomości konsumentów na temat zalet produktów rolnych, metod ich produkcji i uznania systemów jakości UE.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

reklama