22.6°C

Uwaga na oszustów: chcą wyłudzić pieniądze od rolników! fot. Paweł Pąk

Uwaga na oszustów: chcą wyłudzić pieniądze od rolników!

Napisał  Sie 13, 2018

Nie ma Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych, a co za tym idzie rolnicy ekologiczni nie muszą uiszczać opłaty w wysokości 280 złotych za wpis do tego rejestru – informuje resort rolnictwa.

Wśród gospodarzy rozpowszechniane były informacje dotyczące utworzenia Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych i konieczność zapłaty 280 złotych za wpisanie swojego gospodarstwa do takiego rejestru. Ministerstwo rolnictwa dementuje te informacje i przestrzega rolników przed oszustami, którzy chcą w ten sposób wyłudzić od nich pieniądze.

Jak podaje resort, zgodnie z obowiązującym przepisami dotyczącymi rolnictwa ekologicznego, tego typu rejestr nie został utworzony na terenie Unii Europejskiej, więc tym bardziej nie trzeba uiszczać żadnych opłat. - Producenci ekologiczni nie mają obowiązku zgłaszania się do żadnego Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych. Zgłoszenie podjęcia działalności w rolnictwie ekologicznym nie jest również związane z żadnymi opłatami w tym zakresie – informuje resort rolnictwa.

Ministerstwo rolnictwa informuje również, że powiadomiło już o tej sprawie organy ścigania i przekazało im odpowiednie informacje.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

reklama