Wydrukuj tę stronę
Nowy zastępca ministra Ardanowskiego fot. MRiRW

Nowy zastępca ministra Ardanowskiego

Napisał  Sie 14, 2018

Tadeusz Romańczuk, senator Prawa i Sprawiedliwości został nowym wiceministrem rolnictwa. Będzie odpowiedzialny za gospodarkę ziemią i rynki rolne.

Akt powołania wręczył mu wczoraj minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Tadeusz Romańczuk ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku. Przez trzynaście lat prowadził gospodarstwo rolne w miejscowości Mień. Pełnił funkcję prezesa zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim, a w 1999 roku – „Mlekovity” Spółki z o.o. Był radnym Rady Miasta Brańska, a w latach 1994-98 przewodniczącym Rady Miasta Brańsk.

Tadeusz Romańczuk jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości. Wybrany został w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Zasiada w senackiej komisji rolnictwa, jest zastępcą przewodniczącego komisji finansów publicznych. Należy do Parlamentarnego Zespołu Miłośników Historii i Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Ma 61 lat, jest żonaty, ma dwie córki i dwóch synów. Nowy sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa będzie zajmował się sprawami związanymi z gospodarką ziemią i rynkami rolnymi.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW