16.5°C

partnerzy:

reklama
1/25

100 tysięcy złotych dotacji na mobilną myjnię parową!

Napisał  Paź 13, 2018

Od 15 października do 13 listopada będzie można składać wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – informuje ARiMR. Premia, o jaką mogą ubiegać się rolnicy wynosi 100 tys. zł. Pomoc jest finansowana z budżetu PROW 2014-2020. / materiał promocyjny

Tegoroczny nabór wniosków to drugi z kolei przewidziany dla całego kraju. Poprzedni przeprowadzony został w 2017 roku. Kto może starać się o premię? Wsparcie przewidziane jest dla rolników, domowników, małżonków rolnika, którzy m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie (przez co najmniej 12 miesięcy).

Pomoc mogą uzyskać również beneficjenci albo małżonkowie beneficjentów korzystający z „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi".

Dobrym pomysłem na rozkręcenie pozarolniczego biznesu jest otwarcie mobilnej myjni parowej i oferowanie usług mycia samochodów z dojazdem do klienta.

Oferując usługi mobilnej myjni parowej możemy przyjechać do klienta i wykonać zlecenie na miejscu, co pozwala nam na dotarcie do znacznie większej grupy klientów i działalność na znacznie szerszym obszarze. Jest to podstawowa przewaga myjni mobilnej nad myjnią stacjonarną, która bezpośrednio przekłada się na większą rentowność biznesu.

Usługa mycia pojazdów z dojazdem do klienta jest innowacyjna i stosunkowo rzadka, lecz od pewnego czasu bardzo dynamicznie rozwija się na polskim rynku. W ramach działalności myjnia parowa możne obsługiwać gospodarstwa rolnicze, firmy posiadające flotę samochodową, komisy samochodowe, wypożyczalnie lub klientów indywidualnych chcących umyć auto przed domem. Oferta usług może zostać poszerzona o pranie dywanów, kanap lub foteli oraz o inne usługi czyszczenia za pomocą pary.

Jedną z firm oferujących sprzęt pozwalający na otwarcie mobilnej myjni parowej jest przedsiębiorstwo Green Steam, które zapewnia kompleksową obsługę – od pomocy w złożeniu wniosku do zaopatrzenia w sprzęt, przeszkolenie i pomoc w prowadzeniu biznesu.

Firma Green Steam zachęca do otworzenia mobilnej myjni parowej poprzez dostarczenie gotowego pomysłu na dochodową działalność z szybkim zwrotem z inwestycji, bez jakichkolwiek pozwoleń, zapewniając sprzęt od najlepszych producentów z całego świata. Plusem jest też brak potrzeby uruchamiania własnej strony internetowej oraz projektowania materiałów reklamowych. Pełne wsparcie posprzedażowe, marketingowe i serwisowe dopełniają tę atrakcyjną ofertę.

Atutem takiego biznesu jest też fakt, że można do niego dostosować własny samochód lub nabyć pojazd używany i niewielkim kosztem, bardzo szybko przystosować go do użytku jako myjnia mobilna. Firma GreenSteam pomogła w otworzeniu już ponad 100 firm ze środków unijnych!

Należy pamiętać, że każdy wniosek złożony w ARiMR poddany będzie ocenie punktowej.

Na podstawie liczby przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przyznawania pomocy w poszczególnych województwach. Punkty można otrzymać m.in. gdy ubiegający się o pomoc będzie miał w dniu złożenia wniosku nie więcej niż 40 lat, będzie beneficjentem albo małżonkiem beneficjenta poddziałania "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” – podaje ARiMR.

Szczegóły oferty znajdziesz na stronie www.myjnieparowe.biz

(rpf) materiał promocyjny

Najnowsze filmy

Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama