logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

13.7°C

1/3

Świętokrzyskie: Spłonęło 130 bel siana

Napisał  Paź 26, 2018

Komendanta Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie poinformowała o pożarze składowiska siana w belach w miejscowości Stawiany (woj. świętokrzyskie, gm. Kije, pow. pińczowski) w dniu 23 października 2018 roku.

O skali pożaru świadczy fakt, że akcja gaśnicza trwała aż 7 godzin, a w działaniach udział wzięło łącznie 8 zastępów Straży Pożarnej (33 strażaków).

Na miejsce zdarzenia został wysłany ciężki samochód gaśniczy z pińczowskiej jednostki oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kije i Pińczowa.

Pożar objął swoim zasięgiem składowisko 130 bel siana, o wymiarach usytuowanych w pobliżu drogi publicznej. Zagrożone pożarem były też składowane w bezpośrednim sąsiedztwie bele sianokiszonki oraz sterty słomy, ich zabezpieczeniem strażacy zajęli się w pierwszej kolejności.Pożary tego typu obiektów są niezwykle trudne do ugaszenia, z uwagi na brak możliwości dotarcia do zarzewi ognia wewnątrz składowiska palnych płodów rolnych.

Akcja gaśnicza ze względu na rozmiar pożaru oraz długotrwały czas zdarzenia wymagała użycia ciągnika rolniczego z hydraulicznym ładowaczem czołowym oraz znacznych sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

(rpf) Paweł Pąk / źródło: KP PSP w Pińczowie

reklama