Jakie ceny zbóż? fot. Paweł Pąk

Jakie ceny zbóż?

Napisał  Paź 29, 2018

Ceny zbóż utrzymują się na stabilnym poziomie. Najlepiej sprzedaje się kukurydza, która na południu i wschodzie kraju pojawiła się również z importu w cenie 665 zł/tonę.

Jak informuje internetowa platforma e-WGT, w październiku na rynku zbóż widoczna jest stabilizacja cen. Zainteresowanie zakupem żyta konsumpcyjnego jest niewielkie. Na rynku dostępne jest importowane żyto z Ukrainy, którego koszt to około 670 zł/tonę. Żyto paszowe cały czas sprzedawane jest do portów i do Niemiec w cenie 700-730 zł/tonę. Natomiast jęczmień paszowy sprzedawać można z dostawą do Gdańsk/Gdyni w cenie 840 zł/tonę. 

- W kraju notuje się najwięcej transakcji sprzedaży kukurydzy, co przełożyło się na obniżenie ceny, drogiej w tym roku, pszenicy paszowej. Na granicy południowej i wschodniej kraju pojawiły się oferty sprzedaży importowanej kukurydzy w cenie 655 zł/tonę – czytamy na internetowej platformie e-WGT.

Mało jest już ofert owsa, którego cena poszła w górę do poziomu około 700-750 zł/tonę (cena w magazynie producenta – w zależności od jakości). Sytuacja na rynku jęczmienia wygląda podobnie. Jęczmienia jest niewiele, oferty sprzedaży sięgają około 740-850 zł/tonę (ceny uzależnione od jakości ziarna i lokalizacji).

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: Platforma e-WGT 

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia