30.6°C

Lubelskie: Skupował zboże za które nie zapłacił rolnikom fotolia

Lubelskie: Skupował zboże za które nie zapłacił rolnikom

Napisał  Lis 05, 2018

41-letni mieszkaniec Hrubieszowa (woj. lubelskie, pow. hrubieszowski) usłyszał 12 zarzutów oszustwa polegającego na prowadzeniu skupu zboża za które nie zapłacił rolnikom.

Łączna kwota oszustw, których dopuścił się 41-latek to kilkaset tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci w wydziału kryminalnego, mężczyzna skupował zboże od mieszkańców okolicznych gmin po czym nie uiszczał opłaty za pobrany towar. Za oszustwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie gmin powiatu hrubieszowskiego. 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Jak wynika z ustaleń zawierał z pokrzywdzonymi umowy kupna sprzedaży zboża, po czym nie wywiązywał się z zapłaty za zakupiony towar.

Ustalono, że mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Do tej pory zgłosiło się 12 poszkodowanych z terenu powiatu hrubieszowskiego. Sprawa jest w toku więc nie wyklucza się, że osób oszukanych przez 41-latka jest więcej.

Mężczyzna usłyszał do tej pory 12 zarzutów oszustwa. Przez policjantów zostało też zabezpieczone mienie podejrzanego w kwocie blisko 200 tysięcy złotych.

(rpf) jp / Źródło: Lubelska Policja

reklama