Michał Kołodziejczak: „Zorganizujemy strajk, który udowodni siłę rolników” fot. Profil FB Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak: „Zorganizujemy strajk, który udowodni siłę rolników”

Napisał  Gru 13, 2018

– Walczymy o to, co jest konieczne, o to, co jest słuszne – powiedział Michał Kołodziejczak w wywiadzie dla money.pl. Zaprzeczył również, by działania, które prowadzi wraz z rolnikami to „opozycja” taka jak np. partie „Teraz”, „Nowoczesna” czy też „Platforma Obywatelska”

– My mamy za sobą bardzo dużo ludzi w Polsce – mówi Kołodziejczak.Lider Unii Warzywno-Ziemniaczanej zapytany o to, czy zaplanował wczorajszy protest w czasie głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, odpowiedział:

– Nie śledzę kalendarza sejmu, mnie wotum zaufania dla sejmu całkowicie w tej chwili nie interesuje.Michał Kołodziejczak dodał też, że nie wie co jest zaplanowane w kalendarzu sejmu na najbliższe dwa tygodnie. Zadeklarował, że czas antenowy w głównych kanałach telewizyjnych w tym okresie również będzie politykom „zabrany”.

– Po wieczornych wywiadach ministra Ardanowskiego jesteśmy zdecydowani o założeniu ogólnopolskiego komitetu strajkowego. Będziemy organizować strajk taki, który udowodni siłę polskich rolników.

– Wczoraj nie było partyzantki, wczoraj była bardzo dobrze przygotowana akcja, pierwszy raz w Polsce w taki sposób została wyhamowana autostrada – dodał Michał Kołodziejczak.

(rpf) jp / źródło: money.pl

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia