17.6°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Skupował bydło, za które nie płacił

Napisał  Sty 19, 2019

23-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego został zatrzymany przez policjantów z Kolna pod zarzutem skupowania od rolników bydła, za które nie płacił. Łącznie mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, a za oszustwa, których się dopuścił i prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej odpowie przed sądem – informuje policja na stronie www.kolno.policja.gov

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z kryminalnymi zajmującymi się przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

23-latek podejrzany jest o dokonywanie oszustw na szkodę rolników w powiecie kolneńskim i łomżyńskim. Działalność przestępcza na Podlasiu miała miejsce w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Właścicieli gospodarstw odwiedzał pod pretekstem skupu bydła, oferując dobre ceny z odroczonym terminem płatności.

Transakcje dochodziły do skutku – skuszeni dobrą ceną hodowcy odbierali faktury za sprzedane bydło, ale do chwili obecnej żaden z nich nie otrzymał pieniędzy. Rolnicy przez działalność „kupca” stracili ponad 170 tysięcy złotych.

15 stycznia 2019 roku mężczyźnie przedstawiono 10 zarzutów w tym 6 dotyczących popełnienia oszustwa, 4 kolejne nielegalnego transportu zwierząt bez spełnienia wymagań weterynaryjnych. 23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Ustalani są kolejni pokrzywdzeni w tej sprawie. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(rpf) jp / źródło: www.kolno.policja.gov

reklama