23.9°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. CBA

CBA zatrzymało przedsiębiorcę i dwóch pracowników Grupy Azoty

Napisał  Lut 01, 2019

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy ze Szczecina podkarpackiego przedsiębiorcy oraz dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Przedsiębiorca został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas składania obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w jego biurze w Jaśle. Według ustaleń CBA, biznesmen próbował namówić pracownika Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. do zawarcia niekorzystnego kontraktu na dostawę składników niezbędnych do produkcji nawozów dla chemicznego potentata.

Zatrzymanego przedsiębiorcę przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzut tzw. korupcji menadżerskiej.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali także dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., biorących udział w procederze. Ustalenia szczecińskich śledczych wskazują, że korupcyjny proceder trwał od kilku lat i spowodował straty w wysokości co najmniej 10 mln zł. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty oraz przyznali się do winy.

(rpf) jp / źródło: CBA

reklama