1/5

Udają polskie: buraki z Hiszpanii, ziemniaki z Holandii, gruszki z Belgii...

Napisał  Lut 03, 2019

UOKiK nie działa jak należy, wobec tego My rolnicy i konsumenci poczuwamy się w obowiązku informować o nieprawidłowościach w oznaczaniu produktów w marketach – czytamy na profilu Facebook AGROunii, której liderem jest Michał Kołodziejczak.

Jest to komentarz do coraz liczniejszych sygnałów i dowodach na to, że produkty importowane, są w marketach spożywczych znanych marek opisywane jako polskie.

Na nasz postulat, aby produkty oznaczać flagą kraju pochodzenia tak, aby już na pierwszy rzut oka konsument mógł otrzymać info, czy produkt jest polski czy też zagraniczny, minister Ardanowski odpowiada szyderczo: chłopi chcą chorągiewki przywieszać w sklepach – nie kryją oburzenia członkowie AGROunii.

Odpowiedź Stowarzyszenia Konsumentów i Rolników AGROunia brzmi:

– Tak chcemy! Tego wymaga dobro konsumenta i dobro nasze - rolników. Doprowadzimy, by tak było. Najwyżej inny minister zrealizuje nasz słuszny wniosek – deklarują.

Na najbliższą środę 6 lutego, Michał Kołodziejczak oraz członkowie AGROunii, ruszają na „oblężenie Warszawy”, które zapowiadane jest od końca stycznia. Więcej informacji na temat zapowiadanych protestów rolników i „oblężenia Warszawy: Kołodziejczak zapowiada chłopskie „#Agropowstanie2019”

(rpf) pp / fb/agrounia

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia