6.4°C

1/3

Lubelskie: pijany traktorzysta wjechał w dom

Napisał  Lut 04, 2019

Ucieczka w miejsca zdarzenia po wjechaniu w ogrodzenie i budynek mieszkalny – w dodatku pod wpływem alkoholu – to zarzuty, które usłyszał od Łęczyńskich policjantów 41-letni mieszkaniec gminy Ludwin (woj. lubelskie, pow. łęczyński).

W sobotę 2 lutego, nietrzeźwy traktorzysta staranował ogrodzenie posesji uszkadzając przy tym skrzynkę elektryczną oraz ścianę prywatnego domu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został ujęty przez policjantów z Łęczycy – okazało się, że był kompletnie pijany.

W sobotę w godzinach wieczornych na terenie gm. Ludwin mieszkaniec domku jednorodzinnego nagle usłyszał głośne odgłosy łamanego drewna. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem przejechał po ogrodzeniu prywatnej posesji taranując przy tym skrzynkę elektryczną, a następnie uderzył w ścianę domu uszkadzając konstrukcję drewnianą i elewację budynku. Kierowca ciągnika oddalił się z miejsca – informuje KWP w Lublinie.

41-latek przyznał się do winy oraz do spożywania alkoholu przed zdarzeniem, co miało być powodem ucieczki. Po badaniu alkometrem okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Traktorzysta prawo jazdy i wkrótce za swoje czyny stanie przed obliczem sądu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwe konsekwencje finansowe – informuje Lubelska Policja.

(rpf) pp / Lubelska Policja