8.3°C

1/3

Zamarznięte szyby i nieodpowiedzialność przyczyną wypadku

Napisał  Lut 18, 2019

Zanim ruszymy w drogę powinniśmy zadbać o bezpieczną jazdę, szczególnie zimą, gdy zamarzają szyby – przekonała się o tym 56-letnia prowadząca pojazd z zamarzniętymi szybami i z kilkuletnią wnuczką na pokładzie...

Dwoje kierujących, którzy nie powinni byli znaleźć się na drodze, zderzyło się ze sobą. 56-latka wiozła kilkuletnią wnuczkę bez wcześniejszego przygotowania pojazdu do jazdy. Zmrożone i zaparowane szyby sprawiały, że kobieta praktycznie nie widziała drogi – informuje Lubuska Policja.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego ok. godziny 6.40 w powiecie świebodzińskim (woj. lubuskie). Bardzo słaba widoczność i praktycznie brak możliwości oceny tego, co się dzieje na drodze, spowodowały, że kierująca osobowym Mercedesem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w ciągnik rolniczy.

Pojazd prowadził 53-letni mężczyzna z zakazem prowadzenia pojazdów do 2020 roku. W wyniku braku widoczności jadąc już po drodze zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do zderzenia z ciągnikiem rolniczym jadącym z naprzeciwka.

Bardzo ważna dla bezpieczeństwa naszego i pozostałych uczestników ruchu drogowego jest kontrola widoczności, którą mamy za kierownicą, tak, aby wyruszając w trasę dokładnie widzieć co się dzieje na drodze.

W tym czasie przewoziła swoją kilkuletnią wnuczkę. W trakcie wykonywania czynności, przez patrol świebodzińskiej drogówki ustalono, iż żaden z kierujących nie powinien był wyjechać na drogę. Kierująca pojazdem osobowym z powodu braku przygotowania pojazdu do drogi, a kierujący ciągnikiem ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje Lubuska Policja.

(rpf) jp

reklama