1/8

Pożar kurnika – wewnątrz dwadzieścia tysięcy kurcząt

Napisał  Mar 25, 2019

Dach budynku inwentarskiego miejscowości Czerwony Dwór (woj. warmińsko-mazurskie, gmina Węgorzewo) w większej części był już objęty ogniem gdy na miejscu pojawili się strażacy z KP PSP Węgorzewo i OSP Budry oraz OSP Perły.

Zdarzenie miało miejsce19 marca 2019 r., kiedy to do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Czerwony Dwór - gmina Węgorzewo.

Dach płonącego budynku w większej części objęty był pożarem, więc kierujący akcją gaśniczą podjął decyzję o zadysponowaniu kolejnych sił i środków.

Strażacy najpierw zabezpieczyli miejsca zdarzenia i podali dwa prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu, jeden prąd wody w obronie na przylegające do budynku pomieszczenie z sterownią elektryczną oraz na znajdujące się w pobliżu dwa zbiorniki z gazem propan do ogrzewania kurników – informuje KP PSP w Węgorzewie.

Okazało się, że wewnątrz budynku znajduje się 20 tysięcy kurcząt. Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie, pojawiły się też kolejne zastępy strażaków.

Z trwającym prawie 6 godzin pożarem zmagało się 39 strażaków z KP PSP Węgorzewo, WSP, OSP Perły, OSP Budry, OSP Radzieje, OSP Węgielsztyn oraz OSP Kuty.

O zdarzeniu został poinformowany Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna policji, która przystąpiła do wyjaśniania przyczyny pożaru.

(rpf) pp / źródło: KP PSP Węgorzewo

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia