logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.3°C

1/3

Podkarpacie: Ciągnik prowadzony przez pijanego traktorzystę przewrócił się i przygniótł pasażera

Napisał  Mar 30, 2019

W wyniku zdarzenia, do którego doszło w Izdebkach (woj. podkarpackie, pow. brzozowski, gm. Nozdrzec) został przygnieciony pasażer ciągnika rolniczego, który przewrócił się na stromym zboczu.

Policjanci z Brzozowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Izdebkach. W piątek 22 marca br. po południu doszło do wypadku podczas zwożenia drzewa. Traktor, którym jechali dwaj mężczyźni, na stromym zjeździe przewrócił się i przygniótł jednego z nich. Mężczyzna trafił do szpitala.

Dwaj mieszkańcy tej miejscowości pracowali ciągnikiem rolniczym przy zwożeniu drzewa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie zjazdu ze stromej góry przyczepa załadowana drzewem pchnęła ciągnik, doprowadzając do jego wywrócenia – informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Kierujący ciągnikiem mężczyzna zdążył prawdopodobnie zeskoczyć z ciągnika bez kabiny na chwilę przed przewróceniem maszyny. Mniej szczęścia miał siedzący na błotniku 42-latek, któremu nie udało się zeskoczyć z pojazdu i został przygnieciony przez traktor – z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Spod traktora poszkodowany został wydobyty przez 52-letniego mężczyznę prawdopodobnie kierującego maszyną.

Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia wykazało 1,5 promila

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 52-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rannemu mężczyźnie, ze względu na doznane obrażenia została pobrana krew do badania.

– Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie przeprowadzą postępowanie sprawdzające, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzi, który z mężczyzn w chwili zdarzenia kierował ciągnikiem – informuje KPP w Brzozowie

Wraz z funkcjonariuszami policji apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsadek. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a nawet i życia. Dlatego też podczas wykonywania prac polowych nie powinien nam towarzyszyć alkohol, gdyż wtedy stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób.

(rpf) pp / KPP w Brzozowie

reklama