3.9°C

partnerzy:

reklama
Nie wszędzie rolnicy mogą cieszyć się deszczem fot. Paweł Pąk

Nie wszędzie rolnicy mogą cieszyć się deszczem

Napisał  Kwi 29, 2019

Po ciepłych i suchych dniach ubiegłego tygodnia w weekend nareszcie ochłodziło się i spadł długo wyczekiwany przez rolników deszcz. Nie wszystkim jednak było dane się cieszyć – w niektórych regionach Polski opady były symboliczne albo nie było ich wcale.

Jeszcze wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę nad zachodnią Polskę nasunął niż, a wraz z nim strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynęło zimniejsze powietrze. Przejście frontu spowodowało znaczne ochłodzenie, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Pod znakiem ochłodzenia i opadów upłynął również cały weekend.

Jak informuje INGW, w kolejnych dniach pogodę w Polsce w dalszym ciągu będzie kształtowało dość chłodne powietrze. Przyniesie ono ze sobą zwiększone zachmurzenie, miejscami przelotny deszcz i dość chłodne noce z temperatura od 4°C do 8°C, a w dzień od około 12°C do 18°C.

Jednak intensywne opady deszczu spodziewane są głównie w województwach południowych – dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, części podkarpackiego i lubelskiego. Mogą również pojawić się w południowej części województw łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Lokalnie opady mogą być bardzo intensywne. INGW wydał komunikat hydrologiczny dla województwa śląskiego, gdzie stany wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych.

(rpf) jp / Źródło: IMGW

reklama reklama