7,3°C

reklama
reklama
13-latka weszła wprost pod nadjeżdżający ciągnik rolniczy fot. KPP Olecko

13-latka weszła wprost pod nadjeżdżający ciągnik rolniczy

Napisał  Maj 11, 2019

Do zdarzenia doszło 7 maja po godz. 14:00 w miejscowości Żydy, gm. Kowale Oleckie (woj. warmińsko-mazurskie). Do szpitala w Suwałkach z urazem głowy trafiła 13-latka potrącona przez ciągnik rolniczy.

Dziewczynka wyszła zza autobusu, którym wróciła po lekcjach do domu, wprost pod jadący pojazd. Policjanci drogówki, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 13-latka tuż przed zdarzeniem wysiadła z autobusu, którym wróciła ze szkoły.

Kiedy autokar ruszył w dalszą drogę, dziewczynka wyszła zza niego na jezdnię wprost przed jadący ciągnik rolniczy. Pojazd w nią uderzył. W wyniku zderzenia dziecko doznało urazu głowy i śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala w Suwałkach.

Kierujący ciągnikiem 23-latek był trzeźwy, jednak podczas wykonywanych czynności okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia tego rodzaju pojazdów. W związku z tym został on ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Kary nie uniknął również właściciel przedsiębiorstwa, do którego należy ciągnik rolniczy. Mężczyzna również został ukarany 300-złotowym mandatem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby niemającej wymaganych uprawnień.

W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują również do rodziców i opiekunów o zwracanie większej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie znają one przepisów drogowych, nie potrafią dostrzec niebezpieczeństw w różnych sytuacjach.

Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nieostrożnie. To od nas zależy, czy i w jaki sposób przekażemy najmłodszym wiedzę na temat zagrożeń.

(rpf) pp / KPP Olecko

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama