10,5°C

reklama
reklama
Podtopienia w gminie Wojciechów miały miejsce 21 maja po przejściu trąby powietrznej Podtopienia w gminie Wojciechów miały miejsce 21 maja po przejściu trąby powietrznej fot.OSP Kozubszczyzna

Podtopienia na południu Polski

Napisał  Maj 24, 2019

Podtopienia, zniszczone gospodarstwa i uprawy. Tak obecnie wygląda południe Polski. Niestety to jeszcze nie koniec opadów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nadal ostrzega przed burzami i intensywnym deszczem w południowych regionach kraju.

Alert RCB z ostrzeżeniem otrzymali mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Prognozy meteorologiczne dla Dolnego Śląska nie przewidują opadów deszczu, natomiast prognozy hydrologiczne przewidują wzrosty stanów wód w dolnych odcinkach rzek w związku ze spływem wód powodziowych.

Ostrzeżenia hydrologiczne najwyższego, trzeciego stopnia, w dalszym ciągu obowiązują na terenie czterech województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Również w województwie opolskim w wielu miejscach stan rzek przekroczył próg alarmowy - obowiązuje drugi stopień zagrożenia.

(rpf) jp / Źródło: RCB

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama