logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Ostatni dzień na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie fot. Paweł Pąk

Ostatni dzień na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Napisał  Maj 31, 2019

31 maja jest ostatnim dniem naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do tej pory rolnicy złożyli 1,26 mln wniosków, co oznacza, że wciąż około 65 tysięcy rolników tego nie zrobiło.

Rolniku, upewnij się czy poprawnie złożyłeś wniosek
Z analizy dokumentów znajdujących się w aplikacji eWniosekPlus wynika, że około 15 tysięcy wniosków jest zapisana w formie roboczej, więc traktuje się je jako nie złożone
. Dlatego najlepiej upewnić się sprawdzić, czy na pewno wniosek został przesłany do Agencji. Można to zrobić sprawdzając, czy wniosek znajduje się w zakładce „wysłane” lub czy przesłane zostało potwierdzenie złożenia wniosku.

Co roku o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych ubiega się ponad 1,3 mln rolników. W tegorocznej kampanii widać zwiększoną dynamikę składania e-wniosków – ARiMR otrzymała ich już ponad 1 mln. Wraz z oświadczeniami do Agencji wpłynęło łącznie ponad 1,2 mln formularzy. Wnioski warto złożyć w terminie – za każdy dzień roboczy opóźnienia płatności zostaną pomniejszone o 1%.

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Dane dotyczące liczby wniosków złożonych drogą elektroniczną wskazują, że rolnicy chętnie korzystają z aplikacji – w analogicznym okresie rok temu rolnicy złożyli ich ok. 230 tysięcy mniej.

W tegorocznej wersji aplikacji wprowadzono szereg ułatwień, dzięki którym stała się ona bardziej intuicyjna – część z nich zaproponowali sami rolnicy. Wśród udogodnień warto wymienić: rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi czy dodanie tabeli z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce „podsumowanie”. Podczas wypełniania wniosku rolnicy są również na bieżąco informowani – za pomocą specjalnych komunikatów – o wprowadzeniu błędnych danych.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

reklama