3.6°C

1/4

Lubelskie: Śmiertelne zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Napisał  Cze 02, 2019

Wczoraj na DW-747 w m. Radwiec Duży doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-latek kierujący motocyklem marki Triumph podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze!

Od początku weekendu mamy ładną pogodę. Dobre warunki atmosferyczne stanowią dla niektórych zachętę do ryzykownej i niebezpiecznej jazdy. Tylko wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych, a 1 zginęła.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godz. 14:30 w miejscowości Radwiec Duży na DW-747. Na skrzyżowaniu z drogą na Pawlin doszło do zderzenia motocyklisty z ciągnikiem rolniczym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 38-letni kierujący motocyklem marki Triumph jadąc od Lublina w kierunku Bełżyc podczas wyprzedzania ciągu samochodów uderzył w jadący w tym samym kierunku ciągnik rolniczy marki Ursus wykonujący manewr skrętu w lewo w drogę na Pawlin.

Niestety pomimo prowadzonej reanimacji 38-letnii mieszkaniec gm. Konopnica zmarł na miejscu zdarzenia. Traktorem kierował 80-letni mieszkaniec tej samej gminy. Policyjne badanie alkomatem wykazało że był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratory ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Słoneczna aura sprawiła, że na drogach pojawiło się bardzo dużo miłośników jazdy na dwóch kółkach. Przypominamy motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja

reklama