19.6°C

Ciągnik stoczył się i przygniótł 80-latka fot. Paweł Pąk

Ciągnik stoczył się i przygniótł 80-latka

Napisał  Cze 05, 2019

Jak podaje Lubelska Policja, do groźnego wypadku podczas pracy na łące doszło w gminie Baranów (woj. lubelskie, pow. puławski). 80-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała po tym, jak stoczył się na niego ciągnik rolniczy.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca przed południem podczas odczepiał od ciągnika rolniczego maszynę do przewracania siana przez 80-latka z gminy Baranów, który wcześniej pozostawił ciągnik na wzniesieniu. W pewnym momencie pojazd stoczył się z góry, przygniatając nogę mężczyzny.

Mężczyzna został uwięziony pod kołem. Pomocy udzielili mu przypadkowi świadkowie, którzy przejeżdżając zauważyli co się dzieje i wezwali pomoc drogową. Poszkodowany mężczyzna, z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Był trzeźwy – informuje Lubelska Policja

Wraz z policjantsmi apelujemy o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich. Lato na wsi to okres szczególnie niebezpieczny. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja

reklama