4.3°C

Mazowieckie: 72-letni rolnik zginął podczas prac polowych fotolia

Mazowieckie: 72-letni rolnik zginął podczas prac polowych

Napisał  Cze 09, 2019

Starszy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu w wyniku zdarzenia, które miało miejsce wczoraj wieczorem na terenie naszego powiatu – informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Mężczyzna podczas jazdy spadł z wozu na którym były ułożone kostki siana. Upadek nastąpił z wysokości około 2 metrów i niestety okazał się śmiertelny w skutkach.

Według ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 72 lat przewoziło wozem kostki siana, które były ułożone na wysokość około 2 metrów. Wóz był ciągnięty przez konia, w pewnym momencie w trakcie jazdy kostki się poruszyły i starszy z mężczyzn spadł z nich uderzając głową o ziemię. Niestety w wyniku upadku 72 – latek poniósł śmierć na miejscu.

W związku z trwającym sezonem prac polowych wraz z policjantami prosimy o wzmożoną ostrożność podczas pracy w gospodarstwach. Pośpiech, lekceważenie podstawowych przepisów BHP oraz zasad zdrowego rozsądku może mieć tragiczne skutki.

Apelujemy również do rodziców, aby zwracali dużą uwagę podczas prac na dzieci pamiętając, że wielu zadań, jak np. jazda ciągnikiem, bądź przy maszynach najmłodsi nie mogę wykonywać, aby potem zamiast uśmiechu na ich twarzach nie było łez na twarzach ich rodziców, czy też opiekunów. Nie zapominajmy, że niektóre prace są zarezerwowane dla nas dorosłych.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas wykonywania prac polowych. Bądźmy odpowiedzialni również w zakresie poruszania się ciągnikami rolniczymi, kombajnami i maszynami po drogach publicznych.

Nieoświetlony pojazd może być przyczyną ludzkiego dramatu. Podstawowym czynnikiem bezpieczeństwa jest właśnie widoczność. Kierowców takich pojazdów prosimy również o wcześniejsze sygnalizowanie manewrów takich jak np. wykonywanie skrętu.

Rozsądek i wyobraźnia z pewnością pomogą nam uniknąć tragedii.

(rpf) pp / KMP Ostrołęka

reklama