Wydrukuj tę stronę
1/2

Odpowiedzą za milionowe oszustwa na rolnikach

Napisał  Cze 21, 2019

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przedstawili zatrzymanym mężczyznom 60 zarzutów oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości. Podejrzanym grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.

Tymczasowo aresztowano 3 osoby, a straty sięgają 3,5 mln złotych. Łącznie poszkodowanych jest ponad 100 poszkodowanych — a to jeszcze nie finał policyjnego śledztwa w sprawie oszukanych rolników.

Nad sprawą oszukanych rolników pracowali śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Mechanizm działania był w każdym przypadku podobny. Rolnicy sprzedawali płody rolne, lecz w zamian nie dostawali ani gotówki, ani obiecanych nawozów czy środków chemicznych. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie na początku czerwca podejrzanych osób – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

28, 29 i 39-latek związani bezpośrednio z zarządem firmy usłyszeli zarzuty. Pracujący nad tą sprawą policjanci sądzą, że 60 przestępstw stwierdzonych na tę chwilę, to jeszcze nie wszystko. Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Za takie samo przestępstwo odpowie również 30-letnia kobieta, także posiadająca udziały w zamkniętej już firmie.

Policjanci dotarli już do ponad 100 poszkodowanych rolników. Wstępnie suma ich strat przekracza 3,5 miliona złotych. Zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Odpowiedzą za oszustwo w stosunku do mienia znacznej wartości. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat więzienia.

(rpf) pp / Źródlo: KWP w Opolu