12.2°C

partnerzy:

reklama
reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Ardanowski: koniec okradania rolników fot. MRiRW

Ardanowski: koniec okradania rolników

Napisał  Lip 11, 2019

Podczas rozpoczynającej się kampanii „Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana z południa Mazowsza” minister rolnictwa mówił o działaniach mających na celu wzmocnienie pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym.

Minister Ardanowski powiedział, że państwo nie ma możliwości bezpośredniej interwencji na rynku, jednak „trwają prace związane z powstaniem Polskiej Grupy Spożywczej. Wielu przedsiębiorców, przyzwyczajonych do dominacji na rynku przetwórstwa i handlu, zgrzyta ze złości zębami na myśl, że państwo nie będzie bierne i „teoretyczne” w obronie rolników. Od strony prawnej wszystko jest gotowe, ale w kwestii kapitału założycielskiego prowadzę jeszcze rozmowy z premierem RP i ministrem finansów”.

Ardanowski zapowiedział też dalszą walkę o wzmocnienie pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym: – Koniec okradania rolników. Ja na to nie wyrażam zgody, chociaż to bardzo nie podoba się przetwórcom. Zaapelował ponadto o przekonywanie konsumentów zagranicznych i krajowych do kupowania polskiej żywności.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/templates/ts_dailytimes/html/com_k2/templates/default/item.php on line 437
reklama reklama