1.7°C

Utrata zdrowia przez chwilę nieuwagi fotolia

Utrata zdrowia przez chwilę nieuwagi

Napisał  Sie 06, 2019

Czasami jeden nieuważny ruch może wiele kosztować. Przekonał się o tym mężczyzna, który uruchomił ciągnik rolniczy... stojąc obok maszyny. Traktor ruszył i przejechał po nim. W kabinie siedział wnuk mężczyzny.

Do tego poważnego zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku na terenie jednego z gospodarstw w powiecie bełchatowskim (województwo łódzkie). 69-letni mężczyzna postanowił, stojąc obok, uruchomić traktor. Za kierownicą siedział jego wnuk. W momencie uruchomienia silnika, ciągnik ruszył i przejechał po rolniku. Na szczęście całe zdarzenie zauważył przebywający na podwórku znajomy rodziny, który szybko zareagował i unieruchomił pojazd. Chłopcu nic się nie stało, jednak przejechany rolnik z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Korzystając z maszyn rolniczych pamiętajmy, że niestosowanie się do pewnych zasad może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych. Często zdarza się, że przedszkolaki potrafią uruchomić traktor rolniczy, niestety zazwyczaj takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace, których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań.

(rpf) jp / Źródło: KPP Bełchatów

reklama