1.7°C

Pijany przewoził kolegę na błotniku ciągnika fot. KWP Wrocław

Pijany przewoził kolegę na błotniku ciągnika

Napisał  Sie 12, 2019

Nietypowy widok ukazał się policjantom podczas patrolowania jednej z miejscowości. Zauważyli oni ciągnik rolniczy, który pomimo, że przystosowany tylko dla jednej osoby, wiózł również siedzącego na błotniku pasażera.

Cała sytuacja miała miejsce w jednej z podwrocławskich miejscowości. Policjanci, którzy prowadzili tam patrol zauważyli ciągnik, którym mimo, że posiada jeden fotel przeznaczony tylko dla kierowcy, poruszało się dwóch mężczyzn. Pasażer siedział bowiem na nadkolu ciągnika narażając tym samym swoje życie i zdrowie.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że kierujący nim 60-latek ma na sumieniu również przestępstwo. Mocny zapach alkoholu wydobywający się z ust mężczyzny zdradzał, jaki wynik może dać badanie policyjnym alkomatem…

Mieszkaniec powiatu wrocławskiego miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, a co za tym idzie, zostało zatrzymane również jego prawo jazdy.

Wakacje to okres wzmożonych prac rolniczych związanych m.in. ze żniwami, często trwających od świtu do późnej nocy.

Podczas intensywnej pracy na polu zdarza się, że dochodzi do wypadków, czy to z powodu chwilowej nieuwagi, czy też awarii technicznej, ale również niestety wypitego wcześniej alkoholu. W tym przypadku nie doszło do tragedii, choć okoliczności do zaistnienia poważnego wypadku były „sprzyjające”.

(rpf) jp / Źródło: KWP we Wrocławiu

reklama