6.8°C

partnerzy:

reklama
Rozpoczęły się konsultacje publiczne dotyczące znakowania żywności „bez GMO” fotolia

Rozpoczęły się konsultacje publiczne dotyczące znakowania żywności „bez GMO”

Napisał  Sie 15, 2019

12 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się konsultacje publiczne projektów dwóch rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowanych na podstawie ustawy z dnia 13 lipca 2019 r. o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów (Dz. U. poz. 1401).

Celem regulacji jest ujednolicenie znaku graficznego stosowanego na żywności i paszach wyprodukowanych bez stosowania GMO, a także ujednolicenie zasad karmienia zwierząt, z których lub od których pozyskiwane będą produkty żywnościowe podlegające takiemu znakowaniu. Tym samym wejście w życie projektowanych regulacji da konsumentowi pewność, iż oznakowana jako wolna od GMO żywność, spełnia jego oczekiwania jakościowe. Ma to podnieść wiarygodność systemu i zwiększyć konkurencyjność krajowej żywności.

Producenci, przedsiębiorcy i hodowcy zainteresowani przystąpieniem do znakowania swoich produktów jako wolnych od organizmów genetycznie zmodyfikowanych, a także organizacje konsumenckie, mogą zgłaszać uwagi do projektów w terminie do dnia 1 września br.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama