Nietrzeźwa przywiozła „ciągnikiem” gruz do lasu fot. Śląska Policja

Nietrzeźwa przywiozła „ciągnikiem” gruz do lasu

Napisał  Sie 18, 2019

Owocna okazała się wspólna akcja tarnogórskich kryminalnych i strażników leśnych w rejonie Kalet (woj. śląskie) – w godzinach wieczornych zatrzymali kobietę, która nietypowym ciągnikiem nie posiadającym tablic rejestracyjnych wjechała bezprawnie do lasu.

To nie jedyny problem traktorzystki - oprócz bezprawnego wjazdu na teren leśny, odpowie też za jego zaśmiecenie – okazało się bowiem, że kobieta przywiozła gruz do lasu. Badanie trzeźwości wykazało że jest pod wpływem alkoholu, za co grozi wysoka grzywna i 2 lata więzienia

Traktorzystką okazała się 51-letnia mieszkanka Kalet, od której policjanci wyczuli alkohol. W komisariacie w Kaletach kobiete poddano badaniu na alkomacie i okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Strażnicy leśni bardzo szybko ustalili, że sprawczyni przywiozła gruz do lasu – informuje Śląska Policja.

Kobieta przyznała się do zanieczyszczenia lasu. 51-latka odpowie za bezprawny wjazd do lasu i jego zanieczyszczenie gruzem za co otrzyma grzywnę. Ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(rpf) pp / Źródło: Śląska Policja