3.9°C

partnerzy:

reklama
17-latek zginął podczas prac polowych fotolia

17-latek zginął podczas prac polowych

Napisał  Sie 18, 2019

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podała informację o tregicznym wypadku podczas prac polowych – zginął 17-latek z Włocławka. Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura.

Wczesnym popołudniem w sobotę 16 sierpnia 2019 roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Włocławku otrzymał informację, iż na terenie gminy Choceń (pow. włocławski) doszło do zdarzenia z udziałem 17-latka z Włocławka. Policjanci ustalili wstepnie, iż mężczyzna wykonywał prace polowe przy zbiorze pomidorów. W trakcie wykonywanej pracy wpadł pod koła jednej z przyczep ciągniętych przez traktor.

Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Niestety pomimo reanimacji nastolatek zmarł. Policjanci i biegli pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego ciągnikiem.

Okazało się, że 59-latek był trzeźwy w chwili zdarzenia, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zdarzenie to nastąpiło jednak poza drogą publiczną, gdzie uprawnienia nie są wymagane.

Ponownie apelujemy o wzmożoną ostrożność podczas prac polowych zwłaszcza teraz gdy tak wiele prac prowadzonych jest z użyciem ciężkiego sprzętu.

(rpf) pp / Źródło: KWP Bydgoszcz

reklama reklama